השכרת רכב המלצות

כמעט כל סוכני הנסיעות בעולם משתמשים באותו ממשק להשכרה של רכב בחו"ל, על המחיר שנותן להם הממשק הם מוסיפים את עמלות ההזמנה שלהם ועוד עמלות כאלה ואחרות, אבל מה? גם אתם כלקוחות פרטיים יכולים להכנס לאותו הממשק ולבצע השכרה עצמאית של רכב חו"ל, ללא עמלות ההזמנה וללא פערי התיווך של סוכני הנסיעות, הנה הוא לפניכם, בהצלחה!

1.רשיון נהיגה בינלאומי
רשיון נהיגה בינלאומי הוא אחד הנושאים המדוברים בעת טיסה לחו"ל, להלן טיפים המלצות ואינפורמציה לגבי הנושא :
היום בהרבה מאוד ארצות מספיק רישיון רכב ישראלי בלבד. טסתם לחו"ל לאחר שקיבלתם אישור שאין צורך להוציא רשיון בילאומי, הכל טוב ויפה,  אך לעיתים עלולה להיווצר בעיה עקב חוסר תקשורת בין החוק לאנשי הביצוע בשטח, השוטרים. במצב זה אין הרבה מה לעשות רק לנסות להסביר לשוטר את המצב ולקוות לטוב, אבל מי צריך את זה?  לכן מומלץ בחום להשקיע עוד כמה שקלים ולהוציא רשיון נהיגה בינלאומי גם אם לא תשתמשו ברישיון. הקדימו תרופה למכה.

רישיון נהיגה בינלאומי מאפשר לך לנהוג בחו"ל בהתאם לדרגת הרישיון וקטגוריית הרכב אשר מצוין ברשיון הישראלי, כמו כן הינכם מחוייבים לשאת בנוסף לרשיון הבינלאומי גם את רשיון הישראלי.
שני גורמים אשר מנפיקים רשיון בילאומי, מ.מ.ס.י  או  טלדור.  השרות כרוך בשלום מינמלי של כ 15 שקל  ( סכום אשר עלול להשתנות ). הפרוצדורה תיקח לא יותר מ 5 דקות , כמובן אם אין תורים.
רשיון בינלאומי לנהג חדש אשר מחויב בליווי לא ינתן.
רשיון נהיגה בינלאומי ליפן קצת יותר מסובך, הינכם מתבקשים להגיע למ.מ.ס.י  בנוסף לרשיון יישראלי ודרכון גם עם אשרת כניסה ליפן.
רשיון הנהיגה המונפק תקף לשנה אחת בלבד.
רשיון הנהיגה הבילאומי תקף ב כ 175 מדינות.

 

להלן מדינות והתקופה בהן אפשר להשתמש ברשיון ישראלי :

אוסטרליה - 3 חודשים
איטליה - 12 חודשים
אירלנד - 12 חודשים
אל סלבדור - 3 חודשים
ארה"ב - 12 חודשים
בלגיה - 6 חודשים
בריטניה - 6 חודשים
הולנד - 6 חודשים
גרמניה - 6 חודשים
הונגריה - 12 חודשים
נורבגיה - 3 חודשים
סינגפור - 3 חודשים
ספרד - 6 חודשים
פורטוגל - 3 חודשים
פינלנד - 12 חודשים
צ'כיה - 3 חודשים
צרפת - 12 חודשים
קוסטה ריקה - 3 חודשים
קפריסין - 6 חודשים
שבדיה - 12 חודשים
שוויץ - 12 חודשים
תורכיה - 12 חודשים

2. מוניטין
ברוב הפעמים מומלץ לשכור את הרכב מחברה גדולה בעלת מוניטין. זה נכון שלעיתים חברות קטנות יהיו זולות , אך חברה גדולה בעלת מוניטין תספק לכם פתרונות לבעיות אם תיווצרנה, כמו רכב חלופי,  צורך בתיקון באמצע הדרך או אפילו תלונה, יהיה מי שיקשיב.

3. שעות
בדקו היטב את שעות העבודה של החברה ממנה אתם משכירים את הרכב, אתם לא רוצים להגיע לאסוף או להחזיר את הרכב ולא יהיה מענה.
בעת החזרת הרכב, הגיעו לפני הזמן שתכננתם אל תשכחו שיכולים ליהיות אי אילו עקובים בלתי צפויים, אתם לא רוצים לאחר לטיסה או לרכבת וכו..

4. התאמת הרכב
התאימו את הרכב לצרכים שלכם, חישבו איזה רכב אתם באמת צריכים, משפחתי, רכב קטן לזוג, רכב שטח או כביש, מקום למזוודות וכו... בחרו את הרכב  בהתאם לתנאיי הטיול המבוקש. למשל אם יש לכם נסיעה ארוכה דרך הרים ופיתולים וכיוצ"ב, תבקשו רכב  1600 סמ"ק ולא פחות.

5. עונת התיירות
בעונת התיירות מחיריי השכרת הרכבים יהיו גבוהים יותר מהרגיל, בהרבה יעדים המלאי אוזל במיוחד אם הינכם מבקשים מכונית מסוג מיוחד, לעיתים מאוד קשה להשיג רכב באיים קטנים בעונת התיירות, חישבו על לשכור את המכונית כבר בעת הזמנת הטיסה והמלון.

6. קילומטרז'
להרבה מהחברות השכרה ישנה הגבלה על הקילומטרז' שהרכב מבצע ליום, בדרך כלל זה מסתכם ב 250 קילומטר ליום, כ 3500 ל 30 יום, בדקו עם חברות ההשכרה לגבי הנושא לפני שהינכם מזמינים רכבים במיוחד אם מיועדת לכם נסיעה ארוכה.

7. דלק
בידקו באיזה דלק צריך להשתמש ברכב, מומלץ מאוד לשאול, זה נכון שבדרך כלל מציינת זאת חברת ההשכרה, אבל אם טועים בדלק זה יכול לעלות ביוקר. רוב החברות מבקשות למלא את מיכל הדלק בעת החזרת הרכב, ראו שאתם עושים זאת, אך המנעו מלעשות זאת בחברת השכרה אלא בתחנת דלק לפני הגעתכם לחברה. חברת ההשכרה יכולה לקנוס אתכם ובנוסף הדלק שלהם יעלה יותר.
חלק מהחברות במיוחד במקומות קטנים, איים, ישכירו לכם רכב עם מיכל ריק, תחשבו לכם את המרחק והזמן  ותמלאו דלק לפי הצורך והחזירו את המיכל בהתאם. מה שהם עושים, הם שואבים את הדלק ואז מרוויחים על הלקוח. עדיף לתדלק בשעות היום ( יותר זול ).

8. טלפון
תמיד שיהיה באמתחתחם טלפון חרום, כמובן משטרה ואמבולנס, אך גם של חברת ההשכרה ושל גרר מטעם החברה. אין לדעת מה יוליד יום.

9. אגרה
שימו לב לכבישי אגרה Toll, שיהיה עמכם תמיד כסף קטן בשביל אלו.

10. רמזור
בהרבה מקומות באירופה ובארצות הברית, שימו לב, כאשר יש לכם רמזור ירוק לפנייה שמאלה, היזהרו, לרכבים ממול יש זכות קדימה עלייכם, רק כאשר השטח פנוי קחו את הפנייה.

11. עברות
עבירות תנועה, גם אם עשיתם אחת ולא תפסו אתכם, כביכול, תצטרכו לשלם, נהגתם מהר מדי, יצלמו אתכם וכאשר תחזרו מהחופשה יחכה לכם הקנס בדואר. שמרו על עצמכם. הימנעו ממהירות מופרזת.

 

להשכיר רכב rentingcar.co.il השכרת רכב בחו"ל ראו גם חבילות טוס וסע

ראו גם השכרת רכב בברצלונה