השכרת רכב במילאנו

מילאנו היא אחת הערים הגדולות והמעניינות באיטליה, אשר מושכת אליה המוני תיירים בכל שנה. אך מה אפשר לעשות לאחר שמיציתם את כל האתרים? זה הזמן לשקול השכרת רכב. ישנן סיבות רבות לבחור להשכיר רכב פרטי בארץ המגף, אחת העיקריות שבהן היא לארגן לעצמכם חוויה ייחודית על פי טעמכם האישי. ברגע שההגה בידיים שלכם נפתח בפניכם חלון הזדמנויות של גילויים וטיולים באזור מילאנו הקסום, אם גם לכם קורצת המחשבה שלא להיות תלויים בתחבורה ציבורית, טורים והמתנה - השכרת רכב היא התשובה עבורכם. מתאים לכל מי שמעוניין לשדרג את הטיול שלו: זוגות רומנטיים, קבוצות חברים ומשפחות עם ילדים שמעוניינות בנוחות של רכב העומד לרשותן.

בעמוד זה מופיע כל המידע הדרוש כולל טיפים מועילים, פירוט של חברות השכרה, סניפים והמלצות. שתהיה לכם נסיעה טובה: ראשית כל חשוב להבין שהשכרת רכב במילאנו כדאית עבור מי שמעוניין לטייל מחוץ לעיר. זאת מכוון שנהיגה בתוך העיר עצמה היא בהחלט לא מומלצת ויש לכך מספר סיבות: כמו ערים אירופאיות נוספות גם מילאנו עמוסה מאוד בכלי רכב וקשה למדי להתמצא בה. במהלך השבוע הכבישים בה פקוקים ונהיגה ברחובות ההומים היא תענוג מפוקפק. צריך גם לקחת בחשבון שבחלק מהאתרים התיירותיים אסורה כניסת רכבים. אם תרצו תוכלו להחנות את הרכב במגרשי חנייה ענקיים הממוקמים סמוך ליציאות מן העיר. ראו זאת ככלל אצבע - כשאתם בתוך העיר תשתמשו ברכבת התחתית או במוניות ספיישל.

מה כל זה אומר? שהשכרת רכב מיועדת ליציאה מן העיר: טיולים בין כפרים ציוריים בצפון איטליה, מעבר לעיר אחרת בנוחות ובהנאה, הגעה לאתרי טבע מיוחדים ועוד. יש כל כך הרבה מקומות שניתן להגיע אליהם רק עם רכב פרטי, ושם נמצאים לרוב מראות נדירים וחוויות בלתי נשכחות.

איך משכירים? רצוי להזמין מראש את הרכב השכור, כך תמנעו מבירוקרטיה מסורבלת, מחירים גבוהים יותר ואפשרות של חוסרים במלאי. לכן מומלץ שלפני שאתם מגיעים לאיטליה, תצרו קשר עם אחת מחברות ההשכרה ותשריינו לכם רכב שימתין במיוחד עבורכם. מרבית ההזמנות כיום נערכת דרך האינטרנט באתרים המאובטחים של החברות. כאשר אתם במעמד ההזמנה עליכם להיות מצוידים בפרטים בנוגע לצרכים שלכם, כמו: סוג וגודל הרכב הדרוש לכם, תחנות האיסוף והחזרה האפשריות בחברה, סוג הביטוח המוצע ותנאי מזג האוויר באזור בו תטיילו.

חשוב לוודא מבוא מועד היכן אתם מתכוונים להחזיר את הרכב, ולהצהיר על כך מול חברת ההשכרה. בכל מקרה של החזרת רכב בתחנה שונה מזו שנאסף בה, ישנה תוספת תשלום. מאיפה אוספים את הרכב? בערים רבות באיטליה נמצאים סניפים של חברות השכרת הרכב הבינלאומיות. בכל אחד מהם ניתן לאסוף ולהחזיר את הרכב שהזמנתם, חובה לסכם על כך מראש עם החברה. אם אתם מגיעים למילאנו בטיסה (ומעוניינים להמשיך מיד אל מחוץ לעיר) הדרך הטובה ביותר היא לאסוף את הרכב משדה התעופה עצמו. סמוך למילאנו נמצא שדה התעופה לטיסות בינלאומיות הנקרא "Malpensa airport" ובו תוכלו למצוא סניפים של חברות השכרה מומלצות וותיקות. במקרה שהחלטתם להיות ספונטניים, תוכלו גם להשכיר רכב בו במקום (בהתאם להיצע הרכבים המשתנה). אפשרות נוספת היא לאסוף את הרכב מסניפים במרכז העיר, זו אופציה שמתאימה בעיקר למי שרוצה לשלב ביקור של כמה ימים בעיר ולאחריו להמשיך אל עבר טיולים מחוץ לה. בנוסף, ישנה תחנת איסוף גם בשדה התעופה לטיסות פנימיות שנקרא "Linate International Airport".

בשורה התחתונה חשוב לתכנן את הטיול מראש, וכך לדעת בדיוק באיזה מקומות ולכמה זמן תזדקקו לרכב, ולהימנע מהוצאות מיותרות. איך נוהגים באיטליה? ישנם מספר פרטים שחשוב שתדעו לפני שאתם מתחילים בנהיגה. באופן כללי יש דמיון רב בין חוקי התעבורה בישראל לבין אלו שבאיטליה, אך לא חסרות גם נקודות שוני שאותן צריך לקחת בחשבון. הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבקש מנציג השירות של חברת ההשכרה הסברים (על פי רוב תקבלו מדריך מודפס ומסודר) על כללי הנהיגה במדינה. ישנם אי אילו תמרורים ייחודיים, שייתכן ואינכם מכירים וחשוב ללמוד אותם בטרם תעלו על הכביש. זאת ועוד, בכל עת חובה עליכם להחזיק ברישיון נהיגה עדכני, הרישיון הישראלי אמנם תקף באיטליה אך עדיף להוציא גם רישיון בינלאומי כדי להימנע כליל מבעיות. בנוסף, דעו שהגבלות המהירות באיטליה שונות מעט מאלו שבארץ, בעיקר שמדובר בכבישים המהירים. בדרכים בינעירוניות מותר לנסוע עד ל-110 קמ"ש, ובחלק מהאוטוסטרדות המהירות המותרת עולה עד ל-130 קמ"ש. אלו מהירויות גבוהות במיוחד, ומי שלא מיומן בהן רצוי שייסע בבטחה בנתיב הימני. כמו כן, חגירת חגורות בטיחות היא חובה לכל הנוסעים. מעבר לכך, נהיגה בחלק ניכר מהכבישים המהירים כרוכה בתשלום אגרת נסיעה, והם מסומנים באות A. התשלום נעשה בקופות גבייה לאורך הכביש (במזומן או באשראי). יתר על כן, כשתרצו לחנות את הרכב מוטב לבחור באזורים בטוחים ורחוקים ממוקדי התיירים העמוסים.

בתוך מילאנו עצמה ישנם הסדרי חניה המשתנים מרחוב לרחוב, חלקם פתוחים לכולם (בשעות מסוימות) וחלקם בתשלום. הקפידו לשמור על כללי החנייה וכך תמנעו מקבלת קנסות והתעסקות מעייפת בטפסים. חברות השכרה במילאנו במילאנו פועלות כמה מהחברות הידועות והאמינות בעולם בתחום השכרת הרכב. כל עוד תזמינו רכב מראש לא צפויה לכם כל בעיה לקבל את מבוקשכם, ולארגן טיול מושלם עם רכב משלכם. מומלץ לשקול להוסיף ערכת GPS (עם אופציה לאנגלית), שיכולה לסייע לכם מאוד בהתמצאות בכבישים האיטלקיים. באופן כללי השירותים שמציעות החברות דומים פחות או יותר אחד לשני, והנבדלות ביניהם היא במבחר סוגי הרכבים שהם מציעים, מיקום וכמות הסניפים, היקף הביטוחים והמחירים. בכל מקרה אנו מציעים לכם לבחור בחברה בעלת מוניטין ועדיף כזו שיש לה שלוחה גם בארץ. הכי קל ונוח לדבר בעברית עם נציגים בכל מקרה של שאלה או תקלה, לפני או אחרי הביקור שלכם באיטליה. אספנו עבורכם את חברות השכרת הרכב המובילות במילאנו.

החברות ברשימה זו הן בעלות סניפים בנמל התעופה הראשי, ודלפקי הקבלה שלהם ממוקמים בטרמינל 1 בקומה 1- (כתובת מלאה:Milano Malpensa APT Terminal 1, Milan, 21010). למרביתן יש גם סניפים בשדה התעופה לטיסות פנימיות, ובנוסף עוד סניפים רבים במרכז העיר וברחבי איטליה כולה,  HERTZ טלפון: +39.02.70.200.256 AVIS טלפון: +39.02.5858481 SIXT טלפון: +39.02.70.200.268 BUDGET טלפון: +39.02.7485.3403-5 AUTO EUROPA טלפון: +39.02.70.208154 EUROPCAR טלפון: +39.02.761.102.58 LOCAUTO RENT טלפון: +39.02.70.200.238 MAGGIORE NATIONAL טלפון: +39.02.717210 THRIFTY טלפון: +39.02.70.100.150

ראו גם : השכרת רכב באיטליה

Unlimited mileage
אפשרות לנהוג ברכב ללא הגבלת קילומטר, שימו לב שיש חברות השכרת רכב במילאנו שאינם מספקות אפשרות חשובה זו ויש להם מגבלת קילומטראז', במקרה של מעבר מער לקילומטראז' המותר היומי תשלמו סכום נכבד מאד, רצוי לבצע השכרת רכב בחו"ל מאתרים המאפשרים אולטימטד מיילג [ ללא הגבלת קילומטר]

Rental Rates & VAT
שימו לב שחלק מאתרי ההשכרת רכב במילאנו מציגים מחיר שאינו כולל מיסי נמל או מס מדינה, חשוב שבאתר שתבחרו לבצע השכרת רכב בחו"ל יופיע המחיר הכולל, כולל נושא המס המחושב ביחד עם המחיר ואינו מוסתר.

All taxes and fees
במדינות נוספות אתם נדרשים לשלם מיסים נלווים או אגרות על השכרת רכב, שימו לב שיש אתרים בהם כל האגרות, המיסים וההטלים כבר כלולים במחיר ההשכרה, לעתים ההיטלים והמיסים העקיפים עשויים להגיע לסכמוים גבוהים של עשרות עד מאות יורו, בצעו השכרת רכב בחו"ל רק מאתרים שבהם כל המיסים והאגרות כלולות.

Airport Taxes
מס נמל תעופה הוא אחד המיסים הגבוהים ביותר בעיקר בעיר מילאנו  ובנמלי התעופה של איטליה בפרט, למשל בישראל הוא גבוה במיוחד, חשוב לבצע השכרת רכב בחו"ל מחברות המציינות שמנס נמל התעופה כלול במחיר, במקרים בהם מס זה אינו כלול אתם צפויים לשלם תוספת של 20-50 דולר, שימו לב לפרט חשוב זה.

24h Roadside Assistance
כאן זה כבר עניין של שרות ובטחון ולא רק עלויות, כאשר אתם במדינה זרה זה חשוב שבעתים, חשוב שתהיה לכם כתובת וטלפון לשרות ותמיכה 24 שעות ביממה, חברות השכרת רכב גדולות מספקות שרות זה באופן אוטומטי, אך לעתים חברות קטנות עשויות שלא לענות לכם מעבר לשעות הפעילות הרגילות, אם ביצעתם השכרת רכב בחו"ל בחברה קטנה ונתקעתם עם בעיה ברכב מעבר לשעות הפעילות, אתם בבעייה, 24 שעות עזרה הוא פרמטר מאד חשוב בעת ביצוע השכרת רכב.

Collision Damage Waiver
השתתפות עצמאית במקרה של התנגשות בין שני כלי רכב, ביטוח זה הינו חשוב מאד שיכלל בהצעת המחיר שאתם מקבלים עבור השכרת הרכב שכן בהעדר ביטוח שכזה כל תאונה הכי קטנה בין הרכב שלכם לרכב של אדם אחר תעלה להם הון ומדובר לעתים על עשרות אלפי יורו, בדרך כלל חברות גדולות או אתרי אינטרנט מומלצים לביצוע השכרת רכב בחו"ל כולל את הקוליז'ן דמאג' בהצעת המחיר, חפשו סימן v לדעת שאתם מוגנים.

Theft insurance
גם ביטוח גנבה חשוב באותה המידה כמו ביטוח התנגשות או נזק, אם לא עלינו גנבו לכם את הרכב בעת שהותכם בחו"ל חשוב שתהיו מוגנים על ביטוח זה אותו מספקות בעיקר חברות השכרת הרכב הגדולות, בצעו השכרת רכב רק בחברות המספקות ביטוח זה, אחרת אתם חשובים במקרה של גניבה להוצאות גבוהות, לעתים יותר מכל הטיול שלכם.
 
Third party insurance
ביטוח צד שלישי, הוא בדרך כלל בייסיק של כל חברות ההשכרה בכל העולם, קשה למצוא חברת השכרת רכב בחו"ל שאינה מספקת ביטוח צד ג אבל חשוב שלדעת שאתם מכונים גם במקרה שכזה, ישנם מספר אתרים וחברות השכרת רכב יחסית "מיושנות" שאינן כוללות את הביטוח לצד ג בהצעת המחיר עבורכם, הקפידו על כך בביצוע ההשכרה.

Road Tax
מדינות רבות בעולם מכילות כבישי אגרה [ כמו אצלנו למשל כביש 6] לא כל חברות ההשכרה כוללות את מיסי הכבישים במחיר הכולל של השכרת הרכב, למשל בישראל לרוב תשלמו על נסיעה בכל מקטע של כביש 6 שהינו בתשלום, אך חברות מסויימות במדינות מסויימות כמו למשל איטליה, גרמניה, יוון לעתים כוללות בתוך המחיר את אגרות הנסיעה על כבישים, זה בהחלט יתרון למי שמתכנן לנסוע בכבישי אגרה מהירים.
 

תנאים להשכרת רכב במילאנו[ אצל רוב חברות ההשכרה ]

1. בכדי לקבל את הרכב בחברת ההשכרה במילאנו תצטרכו להביא איתכם, אישור \ שובר השכרת הרכב, רישיון נהיגה בינלאומי, דרכון, כרטיס אשראי של בעל הכרטיס והשוכר.
2. אישור הזמנת הרכב אינו חוזה הרכב, חוזה הרכב יעשה אך ורק בעת קבלת הרכב עם חתימתו של השוכר.
3. החברה רשאית לקחת את תשלום על השכרת רכב במילאנו לפני שהלקוח קיבל את הרכב, בהתאם למדיניות חברת ההשכרה.
4. חברת ההשכרה במילאנו לא מתחייבת לספק את הרכב אשר הוזמן, החברה כן מתחייבת לספק רכב באותה קטגוריות רכבים, ברוב במקרים חברת המכוניות משדרגת את הרכב.
5. זמן השכירה מינימאלי של רכב במילאנו הוא 24 שעות, גם אם הלקוח צריך את הרכב למספר שעות בלבד, הוא יאלץ לשלם על יממה. כאשר מאחרים בהחזרת הרכב הלקוח ישלם קנס, בדרך כלל חברות ההשכרה גמישות לכחצי שעה איחור.
6. כאשר מחזירים את הרכב ותחנת החזרת הרכבים סגורה, אזי הרכב נשאר באחריות הלקוח עד אשר יחזיר את הרכב ואת המפתחות לאיש החברה, וזה יחתום על זה שהרכב הוחזר. תחנת ההחזרה תיהיה מקום אשר הוסכם עם החברה.
7. כאשר שכרתם את הרכב ולא השמשתם בכל הזמן המבוקש, כלומר החזרתם את הרכב לפני תום זמן ההשכרה, לא ינתן החזר כספי, תאלצו לשלם את הסכום הנקוב בחוזה.
8. גיל ההמינימום להשכרת רכב במילאנו יהיה 21, עם שנה ותק על הכביש, יכול ליהיות שמינימום הגילאים ישתנה מארץ לארץ. בגילאים אלו פוליסת הביטוח תיהיה יקרה יותר. גיל המקסימום ברוב הארצות יהיה 70 , כמו כן הביטוח יהיה גבוה יותר.
9. נהג נוסף - כאשר מבקשים נהג נוסף שינהג ברכב, Additional Driver , הינכם מתבקשים לשלם סכום נוסף. הנהג הנוסף יצטרך להצטייד ברשיון נהיגה. רק לשוכר הרכב מותר להתניע את המכונית.
10. רכב אשר הושכר באירופה [מילאנו ] רשאי לטייל בין המדינות במערב אירופה, אך לא תוכלו לנוע עם הרכב למזרח אירופה ללא אישור בכתב מחברת ההשכרה בפריז, גם בכדי לחצות את תעלת לה מאנש אתם זקוקים לאישור מחברת השכרת הרכב במילאנו .
11. בעת גניבה או נזק לרכב הינכם מחוייבים לדווח למשטרה ולחברת ההשכרה באופן מידי, במקרה של נזק ולא הודעתם באופן מידי, חברת ההשכרה לא חייבת בביטוח.
12. מחובתכם לבדוק את סוג הדלק המשמש את הרכב, חובה להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא [או ע"פ החוזרה על חברת השכרה]
13. ישנן מגבלות על שינוע הרכב בארצות שבהן לא הושכר הרכב, כמו רכבות, ספינות. סעיף זה רצוי לבדוק בעת ההשכרת הרכב.
14. כל הקנסות או הדוחות אשר יתקבלו בעת תקופת ההשכרה יהיו לתשלום בידיי השוכר ולא החברה.
15. על השוכר לבדוק תקינות הרכב מעת לעת, שמן, מים וכיוצ"ב , אם הייתה תקלה ולא בדקתם זאת בתקופת ההשכרה את תקינות הרכב, חברת ההשכרה לא חייבת בביטוח.
16. בעת בעיה מכנית חובה לעצור את הרכב, חובה לדווח לחברה.
17. אסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול או כל סם אחר.

אסור להעביר חומרים דליקים ברכב.
אסור להעביר בעלי חיים ברכב למעט חיות מחמד.
אסור להשכיר את הרכב לגורם צד שלישי.
אסור לתת שיעורי נהיגה עם הרכב המושכר.
אסור שהרכב ישמש כגורר.
אסור להעביר על גג הרכב חפצים.

18. אם הינכם מבקשים הארכת שכירות של הרכב, מחובתכם להודיע על כך לחברת ההשכרה זמן מה מראש לפני פג תוקפו של החוזה.
19. אם חברת ההשכרה מבקשת את הרכב לפני הזמן מחובתכם להחזירו.
20. במדינות מסוימות ועבור כרטיסי אשראי מסוימים ישנה המרת מטבע מיוחדת וגמישה, DCC, אפשרות אשר בה ניתן לבחור לשלם לפי המטבע אשר בארץ השכרת הרכב, או לפי המטבע של ארץ השוכר.
21. חובה לספק נתונים אישיים של השוכר, בהיעדר מידע זה חברת ההשכרה לא תספק את הרכב. מידע זה ניתן למחיקה בסניף המרכזי של החברה בארץ השוכר.
22. תנאי ביטול - תנאי הביטול משתנים מחברה לחברה. בעיקרון ניתן לבטל ללא תשלום עד שבוע לאחר ההזמנה, אם הינכם מבטלים בתוך היומיים שלפני הקבלת הרכב תחוייבו בקנס, בדרך כלל 25 יורו.