להשכיר רכב בחו"ל - השכרת רכב

כמעט כל סוכני הנסיעות בעולם משתמשים באותו ממשק להשכרה של רכב בחו"ל, על המחיר שנותן להם הממשק הם מוסיפים את עמלות ההזמנה שלהם ועוד עמלות כאלה ואחרות, אבל מה? גם אתם כלקוחות פרטיים יכולים להכנס לאותו הממשק ולבצע השכרה עצמאית של רכב חו"ל, ללא עמלות ההזמנה וללא פערי התיווך של סוכני הנסיעות, הנה הוא לפניכם, השכרת רכב בחו"ל זו פעולה אינטרנטית פשוטה שלא לוקחת הרבה זמן. לפני שהינכם מחליטים על סוכנות מסוימת השוו מחירים בין סוכנויות הרכב, פעולת הזמנת הרכב נערכת במספר שלבים, כל תהליך ההזמנה מבוסס על שאלות שהחברה שואלת אתכם כמו איזו עיר, או ארץ, או סוג מכונית וכו.. אתם צריכים רק להשיב ע"י בחירת היעד או המכונית לפי הרשימה אשר ברשותם.

שלב ראשון
מיקום לקיחת הרכב, Pick Up location , בחירת הארץ בה תרצו להשתמש במכונית, מיד לאחר מכן באותו שלב בחרו את העיר בה תרצו לאסוף את המכונית, בדרך כלל כאשר אתם בוחרים את העיר תינתן כבר האפשרות של מיקום בעיר, אם המיקום הוא שדה התעופה תינתן לכם האופציה של איזה שדה תעופה. באותו שלב תצטרכו להזין את תאריך קבלת הרכב ושעת קבלה, כמו כן את תאריך החזרת הרכב ושעת החזרה.

שלב שני
לאחר שסיימתם את השלב הראשון יהיה לכם כפתור לחיץ אשר יהיה כתוב עליו  Get A Quote  כלומר קבלת הצעת מחיר, בשלב זה יפתחו בפניכם כל המכוניות הזמינות בתאריכים ובשעות אשר ביקשתם וכמובן את מחירו של הרכב.

שלב שלישי
בשלב זה כבר ניתן לראות את תנאי ההזמנה, סוג הביטוח, מה הרכב כולל ומה לא, בשלב זה ניתן להוסיף חפצים לרכב כמו מערכת ניווט או כסא ילדים וכו.. כל מה שקשור לרכב המבוקש. כאשר החלטתם על הרכב לחצו על כפתור  Select או  Continue .
בחלק מהחברות ניתן כבר בשלב זה לבצע את ההזמנה ע"י כרטיס אשראי בינלאומי. American Express, Visa,  Master Caed לרוב.

שלב רביעי
שלב התשלום, התשלום יעשה בכרטיס אשראי בינלאומי, אתם תצטרכו למלא את הפרטים שלכם כמובן, כולל כתובת מגורים, טלפון ודואר אלקטרוני, הדואר האלקטרוני הוא חשוב מכיוון שדרכו אתם מקבלים את אישור ההזמנה. את אישור ההזמנה ניתן להדפיס וצריך לגשת עם האישור לחברת ההשכרה.

rentalcars.com
אתר זה נחשב כיום לאתר השוואת המחירים הפופולרי והגדול בעולם נכון לשנת 2014 בנושא השכרת רכב בחו"ל, האתר משוייך לקבוצת האתרים של priceline ולכן גם אמינותו גבוהה מבחינת חיפוש וביצוע הזמנה מאובטחת בפועל של השכרת רכב בחו"ל, מדובר באתר נח מאד לשימוש המאפשר השכרת רכב בחו"ל במגוון עצום של יעדים בכל העולם, האתר הוא למעשה גם מנוע לחיפוש רכבים של חברות אחרות [חברות בינלאומיות וחברות מדומיות בכל יעד ויעד אליו מבוצעת ההשכרה] וגם מאפשר את ביצוע ההשכרה עצמה, האתר מציע 15% הנחה אוטומטית על השכרת רכב בחו"ל במעמד ההזמנה, מאד מומלץ.

תנאים השכרת רכב בחו"ל

1. בכדי לקבל את הרכב בחברת ההשכרה, תצטרכו להביא איתכם, אישור \ שובר השכרת הרכב, רישיון נהיגה בינלאומי, דרכון, כרטיס אשראי של בעל הכרטיס והשוכר.

2. אישור הזמנת הרכב אינו חוזה הרכב, חוזה הרכב יעשה אך ורק בעת קבלת הרכב עם חתימתו של השוכר.

3. החברה רשאית לקחת את תשלום על השכרת הרכב לפני שהלקוח קיבל את הרכב.

4. חברת ההשכרה לא מתחייבת לספק את הרכב אשר הוזמן, החברה כן מתחייבת לספק רכב באותה קטגוריות רכבים, ברוב במקרים חברת המכוניות משדרגת את הרכב.

5. זמן השכירה מינימאלי הוא 24 שעות, גם אם הלקוח צריך את הרכב למספר שעות בלבד, הוא יאלץ לשלם על יממה. כאשר מאחרים בהחזרת הרכב הלקוח ישלם קנס, בדרך כלל חברות ההשכרה גמישות לכחצי שעה איחור.

6. כאשר מחזירים את הרכב ותחנת החזרת הרכבים סגורה, אזי הרכב נשאר באחריות הלקוח עד אשר יחזיר את הרכב ואת המפתחות לאיש החברה, וזה יחתום על זה שהרכב הוחזר. תחנת ההחזרה תיהיה מקום אשר הוסכם עם החברה.

7. כאשר שכרתם את הרכב ולא השמשתם בכל הזמן המבוקש, כלומר החזרתם את הרכב לפני תום זמן ההשכרה, לא ינתן החזר כספי, תאלצו לשלם את הסכום הנקוב בחוזה.

8. גיל ההמינימום להשכרת רכב יהיה 21, עם שנה ותק על הכביש, יכול ליהיות שמינימום הגילאים ישתנה מארץ לארץ. בגילאים אלו פוליסת הביטוח תיהיה יקרה יותר. גיל המקסימום ברוב הארצות יהיה  70 , כמו כן הביטוח יהיה גבוה יותר.

9. נהג נוסף - כאשר מבקשים נהג נוסף שינהג ברכב, Additional Driver , הינכם מתבקשים לשלם סכום נוסף. הנהג הנוסף יצטרך להצטייד ברשיון נהיגה. רק לשוכר הרכב מותר להתניע את המכונית.

10. רכב אשר הושכר באירופה, רשאי לטייל בין המדינות במערב אירופה, לא תוכלו לנוע עם הרכב למזרח אירופה.

11. בעת גניבה או נזק לרכב הינכם מחוייבים לדווח למשטרה ולחברת ההשכרה באופן מידי, במקרה של נזק ולא הודעתם באופן מידי, חברת ההשכרה לא חייבת בביטוח.

12. מחובתכם לבדוק את סוג הדלק המשמש את  הרכב, חובה להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא.

13. ישנן מגבלות על שינוע הרכב בארצות שבהן לא הושכר הרכב, כמו רכבות, ספינות. סעיף זה רצוי לבדוק בעת ההשכרת הרכב.

14. כל הקנסות או הדוחות אשר יתקבלו בעת תקופת ההשכרה יהיו לתשלום בידיי השוכר ולא החברה.

15. על השוכר לבדוק תקינות הרכב מעת לעת, שמן, מים וכיוצ"ב , אם הייתה תקלה ולא בדקתם זאת בתקופת ההשכרה את תקינות הרכב, חברת ההשכרה לא חייבת בביטוח.

16. בעת בעיה מכנית חובה לעצור את הרכב, חובה לדווח לחברה.

17. אסור לנהוג תחת השפעת אלכוהול או כל סם אחר.
     אסור להעביר חומרים דליקים ברכב.
     אסור להעביר בעלי חיים ברכב למעט חיות מחמד.
     אסור להשכיר את הרכב לגורם צד שלישי.
     אסור לתת שיעורי נהיגה עם הרכב המושכר.
     אסור שהרכב ישמש כגורר.
     אסור להעביר על גג הרכב חפצים.

18. אם הינכם מבקשים הארכת שכירות של הרכב, מחובתכם להודיע על כך לחברת ההשכרה זמן מה מראש לפני פג תוקפו של החוזה.

19. אם חברת ההשכרה מבקשת את הרכב לפני הזמן מחובתכם להחזירו.

20. במדינות מסוימות ועבור כרטיסי אשראי מסוימים ישנה המרת מטבע מיוחדת וגמישה, DCC, אפשרות אשר בה ניתן לבחור לשלם לפי המטבע אשר בארץ השכרת הרכב, או לפי המטבע של ארץ השוכר.

21. חובה לספק נתונים אישיים של השוכר, בהיעדר מידע זה חברת ההשכרה לא תספק את הרכב. מידע זה ניתן למחיקה בסניף המרכזי של החברה בארץ השוכר.

22. תנאי ביטול - תנאי הביטול משתנים מחברה לחברה. בעיקרון ניתן לבטל ללא תשלום עד שבוע לאחר ההזמנה, אם הינכם מבטלים בתוך היומיים שלפני הקבלת הרכב תחוייבו בקנס, בדרך כלל 25 יורו.

 


חשוב מאד לזכור בעת השכרת רכב בחו"ל : שימו לש במקרה של תאונה בעת ביצוע של השכרת רכב בחו"ל או שריטה של האוטו או כל חברה של האוטו עליכם לדווח על כך למשטרה הקרובה למקום בוא אתם מצויים ביום המקרה ומוקדם ככל האפשר ללא דו"ח של המשטרה לא תקבלו את החזר ההשתתפות העצמית, גם אם שילמתם על השתתפות עצמאית מלאה, לאחרונה קיבלנו יותר ויותר דיווחים על לקוחות מישראל ובכלל מהעולם שרכבם נפגע, הם לא דיוחו למשטרה ולכן לא קיבלו את החזר ההשתתפות עצמאית, חברות ההשכרה מגנות על עצמן מחברות הביטוח המגנות עליהן בכדי למנוע חבלה שנגרמה מצד "המשכיר" ולא ע"י צד שלישי, לכן חשוב מאד לזכור עניין זה, באם רכבם נפגע לכו לתחנת המשטרה הקרובה ופיתחו תלונה.

יש לכם עוד שאלות בנושא השכרת רכב בחו"ל : צרו קשר עם שרות הלקוחות של רנטינג קאר וננסה להשיב לכם על שאלותיכם, נשמח גם להמליץ לכם על חברות השכרת רכב בחו"ל אמינות או אתרים אמינים מהם מומלץ לבצע את הליך ההשכרה תלוי ביעד בעולם אליו אתם נוסעים, השתמשו בטופס כחול זה ליצירת קשר איתנו :

 


 
להשכיר רכב rentingcar.co.il השכרת רכב בחו"ל